Om du är intresserad av att spela i ett befintligt lag finns kontaktinformation till lagledningen under respektive lags hemsida. Se i vår huvudmeny under BARN/UNGDOM/SENIOR beroende av vilken ålder du är intresserad av.
Det är separata grupper för varje åldersgrupp samt uppdelat på flickor respektive pojkar. Information om dagar, tider, hallar ser ni här.
Flickor 2013 City (med Flickor 2012)
Onsdag 17.00-18.00 Svandammen, S
Söndag 17.00-18.00 Lundellska
Flickor 2013 Västra
Torsdag 16.30-17.30 Tiunda
Lördag 12.00-13.00 Tiunda
Pojkar 2013 City
Måndag 17.30-18.30 Svandammen, S
Onsdag 18.00-19.30 Katedral (tillsammans med P2013 Västra)
Pojkar 2013 Norra
Onsdag 17.30-19.00 Lindbacken
Lördag 11.00-12.00 Lindbacken
Pojkar 2013 Östra
Torsdag 18.30-19.30 Uppsävja
Söndag 10.00-11.00 Uppsävja
Pojkar 2013 Södra
Onsdag 17.00-18.00 Gottsunda
Lördag 12.00-13.00 Gottsunda
BARN FÖDDA 2014
Flickor 2014 City
Onsdag 16.45-17.45 Svandammen, L
Lördag 11.30-12.30 Svandammen, S
Flickor 2014 Västra
Onsdag 16.30-17.30 Tiunda (halvplan)
Lördag 10.00-11.00 Tiunda (halvplan)
Flickor 2014 Södra
Tisdag 16.00-17.00 Sunnersta
Lördag 10.00-11.00 Lundellska
Pojkar 2014 City
Onsdag 17.45-18.45 Svandammen, L
Lördag 10.00-11.00 Tiunda, tillsammans med P14 Södra och Västra
Pojkar 2014 Västra
Måndag 16.30-17.30 Tiunda (halvplan)
Lördag 10.00-11.00 Tiunda, tillsammans med P14 City och Västra
Pojkar 2014 Norra
Tisdag 18.30-20.00 Årsta
Torsdag 19.00-20.00 Celsius
Pojkar 2014 Södra
Måndag 17.00-18.00 Sunnersta
Lördag 10.00-11.00 Tiunda, tillsammans med P14 City och Västra
Höstterminen 2023 följande grupper finns.
Måndag kl 17-18 Hågadalen flickor 2015-2016
Måndag kl 18-19 Hågadalen Pojkar 2016
Tisdag kl 16-17 Stenhagen mixed pojkar/flickor 2015-2016
Tisdag kl 16.30-17.30 Tiunda 1 Flickor 2015-2016
Tisdag kl 16.30-17.30 Tiunda 2 Pojkar 2015-2016
Tisdag kl 17-18 Ekudden Pojkar 2015-2016
Tisdag kl 18-19 Hågadalen Pojkar 2015
Onsdag kl 16-17 Sunnersta Flickor 2015-2016
Onsdag kl 16-17 Gamlis Flickor 2015-2016
Onsdag kl 16-17 Gamlis Pojkar 2015-2016
Torsdag kl 16-17 Björklinge Pojkar 2015-2016
Fredag kl 16.30-17.30 Sunnersta Pojkar 2015
Lördag kl 9-10 Lindbacken Pojkar 2015-2016
Lördag kl 9.15-10.15 Storvreta Flickor 2015-2016
Lördag kl 10-11 Björklinge Flickor 2015-2016
Lördag kl 10-11 Bäcklösa Mixed pojkar flickor 2016
Lördag kl 10.15-11.15 Storvreta Pojkar 2015-2016
Lördag kl 10.30-11.30 Svandammen Mixed pojkar flickor 2015-2016
Söndag kl 9-10 Årsta Mixed pojkar flickor 2015-2016
Söndag kl 10-11 Bälinge Flickor 2015-2016
Söndag kl 11-12 Bälinge Pojkar 2015-2016
Söndag kl 11-12 Uppsävja Mixed pojkar flickor 2015-2016
Söndag kl 17-18 Tunaberg Mixed pojkar flickor 2015-2016
Anmäl dig här via länken: https://sportadmin.se/newmember/?a=mlMyRY
Ytterligare info om Handbollsskolan
Avgift: Födda 2015-2016 700 kr/termin + adminavgift 49 kr
Totalt 10 gånger per termin (höst och vår) med uppehåll under skolloven.
. Prova 2-3 gånger innan avgiften behöver betalas.
Hoppas vi ses i någon av hallarna!