Aktivitetsinfo: | Handbollssäsongen är snart över, endast en träning kvar nu på söndag 27/4 kl 09.00. Vi hoppas så många föräldrar som möjligt dyker upp då så vi kan köra en match ungdomar mot föräldrar och även prata lite om handbollshösten 2025.
Förmodligen kommer vi slå ihop oss med P2013 City (där bl a John och WIlle som vi spelade match med för några helger sedan tränar). De är ett lite större gäng än P13 Östras, men slår vi ihop lagen gissar vi att det blir ca 18-20 per träning vilket skulle göra träningarna mycket roligare och ge möjligheten att spela träningsmatcher med fulla lag varje gång.
Vi hoppas såklart att så många som möjligt vill hänga med på det här, förhoppningen är att det blir ännu roligare och bättre träningar! För att få ett hum om hur deltagandet kommer se ut i höst ber vi er att svara kommer/kommer ej på denna kallelse om ni redan nu har en känsla för hur ert barn vill göra i höst (framförallt om ni redan nu vet att ni inte avser fortsätta).
Har ni inte den blekaste aning behöver ni inte svara, och svaren är inte bindande utan bara en indikation, men all feedback är viktig för redan nu kunna anmäla rätt antal lag till seriespel. |