Vill du börja spela handboll? - Klicka här för att komma till informationen
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.

Kontaktuppgifter
Verksamhetsområden

Barn : barn@uppsalahk.se (ansvarig: Micke Öst)

Vill ni maila till alla lagmail och ledare inom barn så gör ni det på
Ungdom : ungdom@uppsalahk.se (ansvarig: Johan Stålberg)

Vill ni maila till alla lagmail och ledare inom ungdom så gör ni det på
Senior : sportchef@uppsalahk.se (Sportchef: Patrik Johansson)

Beach : beach@uppsalahk.se (ansvarig: Ivan Wästvind)


Övriga funktioner

Kansli: Anders Olsson  
Kontakt: info@uppsalahk.se eller 079-313 44 88 (se "kansli" i menyn till vänster)

Ordförande : ordforande@uppsalahk.se (Martin Kjelsson)


Lagen: Varje lag har en egen e-post ”lagetsnamn”@uppsalahk.se exempelvis P07 södra kontaktas på p07s@uppsalahk.se. För telefonnummer se respektive lagsida.


Hallar och träningstider: Sammanfattningsvis är funktionen "hallar och tider" ansvarig för bokning och avbokning av halltider, hjälp att finna nya tider vid matchflytt (berör inte minihandbollen) osv. Kontakta kansli@uppsalahk.se


Material: Kontakt med materielansvariga vid klubben sker via material@uppsalahk.se


Sponsring: Vill Du sponsra klubben eller har andra frågor rörande marknadsföring, kontakta marknad@uppsalahk.se


Klubbförsäljning: Ansvarig för allt som säljs genom klubben, så som Newboby m.m., är Micke Johansson och han nås genom teamsales@uppsalahk.se


Matcher minihandboll: Se förbundets hemsida för aktuella sammandrag: http://www.svenskhandboll.se/UpplandsHandbollforbund/Tavling/MiniUppland1/


Domare: Domaransvarig är Damon Behroozi och han nås via domare@uppsalahk.se


Medlemsregistret: Klubben har en person som sköter medlemsregistret. Den personen ser till att nya medlemmar läggs in och tar bort de som slutat. Det är dock lagledaren som är ansvarig för att se till att medlemsregistret är uppdaterat. Medlemsregistret är grunden för medlemsavgifter, träningsavgifter etc. Kontakt med ansvarig för medlemsregistret sker via ekonomi@uppsalahk.se.


Ekonomi: Under ekonomi finns klubbens kassör och ekonomiansvarige
Ivan Wästvind. Lagkassor, fakturering, ersättning för egna utlägg osv. går via dem. Kontakt med ekonomi sker på ekonomi@uppsalahk.se.


IT - Hemsidor, Sportadmin och mail-adresser: Om ni ledare behöver IT hjälp gällande mail-konton, UHK hemsida och Sportadmin så kan ni kontakta it@uppsalahk.se


Utbildning: Allt som rör utbildning, kurser etc. kontakta  kansli@uppsalahk.se


Kontakt minihandbollen: Julia Ahlsén ansvarar för samordning av minihandbollen kan nås på uhkminihandboll@gmail.com


Beachhandboll: Frågor om beachhandboll exempelvis träningsläger, lediga tider på beachhandbollsplaner, klubbens egen turnering i augusti kontakta beach@uppsalahk.se